اشتباهات رايج در سئو

مروزه، دنياي سئو پر است از تصورات غلط. گاهي اوقات وب مسترها خودشان اين تصورات را مي‌سازند و گاهي اوقات نيز اين اشتباهات تحت تاثير مقاله هايي كه كارشناساني همانند ما، در بلاگ‌هايشان مي‌نويسند، ساخته مي‌شود. هزاران تصور اشتباه در ذهن وب مسترها راجع به چگونگي انجام سئو، وجود دارد و حقيقت اين است كه اين نوع تصورات هيچ جايي در الگوريتم‌هاي گوگل ندارد.

 

بعضي وقت‌ها اين تصورات به بزرگترين اشتباهات در سئو تبديل شده، و ممكن است تاثير بسيار بدي بر روند سئوي شما بگذارد.‌ در دنياي وب بايد حتما از تكنيك‌هاي جديدي كه مبتني بر اين تصورات غلط ساخته مي‌شوند دوري كنيد. فقط چيزهايي كه گوگل ميگويد را باور كنيد! از دستورات و تكنيك‌هايي كه مطابق با راهنمايي‌هاي گوگل است پيروي كنيد.

امروزه، هر اقدامي توسط گوگل، چه مربوط به موتور جستجوگر باشد و چه نباشد به تكنيك جديدي در سئو تبديل مي‌شود.
براي مثال اگر گوگل چيزي مثل “Google Agent Rank” را به ثبت برساند، وب مسترها به سرعت شروع به پيروي از آن كرده و گوگل هم اهميتي به اين موضوع نمي‌دهد. اين نمونه ثبتيات به اين معني نيست كه گوگل آنها را در الگوريتم‌هاي خود پياده سازي كرده است.
شايد گوگل قصد دارد در آينده از آنها استفاده كند، مطمئن باشيد هر زمان آنها را پياده كند، خبر آن‌ را نيز اعلام خواهد كرد. اين يكي از اشتباهاتي است كه وب مسترها مرتكب شده و استراتژي‌هاي سئوي خود را طبق اين تصورات غلط تغيير ميدهند.
بنابراين راه دوري از اين اشتباهات رايج خيلي ساده است:
- در بهينه سازي موتور جستجو: فقط از راهنمايي‌‌هاي گوگل كه به طور
رسمي نيز اعلام مي‌شود، پيروي كنيد.
- اين نكته را فراموش نكنيد: ارائه يك پتنت(patent) جديد به اين معني نيست كه
گوگل حتما آن را در الگوريتم‌هاي خود به كار خواهد برد

خواندن 1639 دفعه